شناسه : 71564
شنبه, 08/08/1400 - 07:01
نویسنده : zanjan2
سرلشکر سلامی:

امروز به برکت وجود رهبر فرزانه انقلاب میدان جهاد از جوانان پرشور مملو گشته است

فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در مراسم گرامیداشت 3535شهید استان زنجان گفت:امروز به برکت وجود رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، میدان جهاد از جوانان پرشور مملو گشته و ایران در مسیر پیشرفت قرار گرفته و از تحریم‌ها عبور داده شده و استکبار در حال فرار است و جانی برای عمل برایش نمانده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مساجد و محلات استان زنجان، سردار سرلشکر حسین سلامی در مراسم اجلاسیه کنگره 3535 شهید استان زنجان، اظهار داشت: امروز خداوند متعال این افتخار بزرگ و این توفیق عظیم را شامل همه حاضران در این مجلس معنوی و باشکوه کرد تا به میهمانی شهیدان عالی مقام در مصلی شهر شهید پرور زنجان، حضور و توفیق یابیم.

وی افزود: افتخار می‌کنم که در میان شما مردم هستم، مردمی که همه عشقشان یادآوری خاطره ریختن آب روی آب در کنار شریه فرات توسط مظهر جوانمردی عالم هستی است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: می‌دانید هر قوم و جامعه‌ای شبیه چیزی می‌شود که به آن عشق می‌ورزد و مردمان هر جامعه شبیه حقیقتی می‌شوند که به آن وفادار هستند و برای آن جان داده و اشک می‌ریزند و زنجانی‌ها همه جا حضرت ابوالفضلی عمل می‌کنند.

وی با بیان اینکه زنجان با خانواده‌های شهدایی که صبر و توکل به خداوند متعال و رضا شدن در محضر الهی را معیار عمل خود قرار دادند شناخته می‌شوند، افزود: آنانی که شهدا را بدرقه کردند همه آرزوهایشان را بدرقه کردند و در حالی که بیشترین نیاز به بودن در کنار فرزندان خود را احساس می‌کردند اما با دست نازنین خود لباس جهاد به آنان پوشانده و با نگاه غم آلود خود تا صحنه‌های جنگ و جهاد بدرقه کرده و به فکر بازگشت آنان نبودند و در حالی که شهدا به آرزوهای خود می‌رسیدند خانواده‌ها آرزوهای خود را از دست می‌دانند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در دوران رسالت پیامبر، در ایام امت امامان همواره اصحاب زر و زور و تزویر و مشرکان در برابر چراغ اسلام ایستاده‌اند، تا نور خدا را خاموش کنند، افزود: همیشه اسلام برای عدالت در مقابل مستکبران می‌ایستد که این حقیقت اسلام است  که هر گاه جاری می‌شود در مقابل آن می‌ایستند.

وی گفت: این معجزه بر قلب امام خمینی (ره) بود که در گورستان جهالت و زمانی که استعمار و استبداد در جامعه رخنه کرده و خبری از اسلام و عزت و شکوه آن نبود و شکوه معنوی مسلمانان کم فروغ و کم رنگ می‌شد و غیرمسلمانان بر مسلمانان مسلط بودند و از عدللت و دنیای مستضعفان نبود و چیزی به نام عالم اسلام شناخته نمی‌شد، انقلاب اسلامی ظهور کند تا نور خدا را خاموش نشود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: زنجان به سروهای بلند قامت گلستان شهادت، آموزگاران ایستادگی، ارمغان آوران عظمت و عزت، امنیت و آرامش و شکوه مفتخر است و البته که هرگز شهدا نمی‌میرند و شناسنامه آنها باطل نمی‌شود و همیشه زنده هستند و نزد خداوند متعال روزی خوار و شادمان هستند.

سلامی خاطرنشان کرد: اسلام در لبنان، سوریه، عراق، یمن و اقصی نقاط عالم اسلام قدرت ساخته و در مقابل این تهاجم مقاومت می‌کند در حالی که دشمن آخرین نفس‌های خود را می‌کشد و شادابی و طراوت گذشته در دشمنان نیست و رهبران آنان افسرده و سربازان آنان خسته و سلاح‌هایشان فرسوده است اما مسلمانان با نشاط در جستجوی شهادت بوده و از پای نایستاده‌اند و در حال حرکت هستند.

سلامی یادآور شد: اراده سیاسی آمریکا مثل گذشته نافذ نیست و در نبرد سیاسی اسلام پیروز شده است.

وی افزود: این امت هر گاه ایستادگی کرده است موفق بوده و امروز ما در فرازهای آخر و در آستانه فتح قله‌های بزرگ هستیم که در برابر تحریم ایستاده و فشار سیاسی را پشت سر گذاشته و عملیات روانی و جنگ رسانه‌ای دشمن را بی‌اعتبار کرده و قدرت خود را به جهانیان نشان می‌دهيم.

در پایان سردار سلامی با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری کنگره 3535 شهید استان زنجان، گفت: این کنگره در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ابوالفضلی زنجان برگزار شده است.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید