شناسه : 20181
یکشنبه, 05/27/1398 - 09:14
نویسنده : ZANJAN

بیانیه معاونت بسیج مساجد و محلات سپاه استان زنجان

بمناسبت روز جهانی مسجد (روز بسیج مساجد و محلات)

سُبْحانَ الَّذی أَسْرى‏ بِعَبْدِهِ لَیْلاً مِنَ الْمَسْجِدِ الْحَرامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الْأَقْصَى الَّذی بارَکْنا حَوْلَهُ لِنُرِیَهُ مِنْ آیاتِنا إِنَّهُ هُوَالسَّمیعُ الْبَصیرُ      (اسری- آیه یک)

رژیم صهيونيستی در سال 1348 هجری شمسی (21 آگوست 1969) مسجدالاقصی قبله اول مسلمین را به آتش کشيد و موجی از اعتراض در کشورهای اسلامی شکل گرفت و این جنایت رژیم کودک کش، آتش خشم و انزجار مسلمانان جهان را نسبت به این غده سرطانی شعله ور ساخت و چهره کریه و زشت آنان را برملاتر از همیشه نمود و بنابر درخواست جمهوری اسلامی ايران، این روز از سوی سازمان كنفرانس اسلامی به عنوان روز جهانی مسجد نامگذاری شد.

30 مرداد ماه یادآور حادثه ای است که از یک سو بیانگر عمق دشمنی صهیونیسم جهانی نسبت به اسلام عزیز و پیروان این مکتب حیات بخش است و از سوی دیگر فرصتی است برای ارج نهادن به جایگاه و عظمت رفیع مسجد به عنوان کانون وحدت، اقتدار و نماد هویت امت اسلام و ایجاد هماهنگی بین متولیان این مکان های شریف و توجه به آبادانی معنوی و مادی مساجد.

به راستی و بطور قطع و یقین می توان اذعان نمود که در میان معابد و مراکز عبادی ادیان الهی، «مسجد» تنها مکانی است که تمام عناصر و اجزاء آن وحدت آفرین بوده و نمادی از یگانگی، انسجام و وحدت در آن نمود یافته است. با توجه به ویژگی های منحصر به فرد مسجد، پیامبر گرامی اسلام (ص) پایه‌گذار  اولین مسجد است. او مکانی را پایه‌گذاری کرد که علاوه بر عهده‌دار بودن نقش روحانی و معنوی، کانون فعالیت‌های اجتماعی مسلمانان نیز به شمار می‌رفت. به همین دلیل مسجد در طول تاریخ اسلام از ویژگی برجسته‌ای برخوردار بود. در گذشته همه امور مسلمین در ابعاد مختلف، از جمله عقاید و فعالیت‌های فرهنگی، عبادی، سیاسی و اقتصادی در مساجد انجام می‌شد.

یاران مسجدی؛ دشمن از مسجد هراس دارد، چرا که مسجد پایگاه بيدارگری، خيزش عمومی، بسيج مردمی، پايگاه انسجام و يكپارچگی مسلمانان است.  در مساجد است كه افراد نمازگزار همچون قطره‌های آب به يكديگر می‌پيوندند تا دريايی از اتحاد را به نمايش درآورند، همه در كنار يكديگر در برابر پروردگار يكتا رو به سوی يك قبله می‌كنند و لب به حمد و ثنای آن يگانه نازنين می‌گشايند و هماهنگ با يكديگر سرود توحيد را زمزمه می‌كنند. در حال حاضر نیز جریان پلید تکفيری به نيابت از رژیم صهيونيستی در هر کجا که قدم نحس خود را می گذارد اعم از یمن، سوریه، عراق و سایر بلاد مسلمین به تخریب مساجد می پردازد و مساجد شيعيان و اهل تسنن هم برای آنها تفاوتی ندارد. به یاد آوریم، رژیم صهيونيستی نیز در باریکه غزه که فضای بسيار محدودی است، 200 مسجد را در کمتر از دو ماه تخریب کرد. به راحتی می توان نتیجه گرفت، خط مشترک داعش و رژيم صهيونيستی، در تخريب مساجد است، چرا که به عظمت و اقتدار و اثرگذاری مسجد واقفند.

امام راحل (ره) بارها بر اهمیت اجتماع و حضور فعال در مساجد تأکید داشته و آن‏ را موجب تقویت اسلام و نظام مى‏دانستند و مساجد را مرکز جنبش‏ها و حرکت‏هاى اسلامى معرفى کرده و فرمودند: «ای ملت، مسجدهای خودتان را حفظ کنید، بروید به مسجد تا این نهضت به  ثمر برسد مملکت شما نجات پیدا کند.

از دل مسجد، شجره طیبه بسیج رویید و پایگاه های مقاومت بسیج مساجد با حضور گرم میلیون ها انسان مؤمن و فداکار، مرکز تلاش و مجاهدت مخلصانه در همه عرصه ها برای دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی  گردید. رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) در خصوص حضور جوانان بسیجی در مساجد می فرماید: «حضور جوانان و روحیه های بسیجی باید محیط مسجد را زنده و پر نشاط و آینده پو و لبریز از امید سازد»

معاونت بسیج مساجد و محلات سپاه استان زنجان به نمایندگی از میلیون ها بسیجی دریادل و جان بر کف عضو پایگاه های مقاومت بسیج، ضمن گرامیداشت روز جهانی مسجد و روز بسیج مساجد و محلات و آرزوی شکوه و عظمت بیش از پیش برای مساجد اسلام در سراسر جهان خصوصاً ایران اسلامی، از همه مسئولان و دست اندرکاران مصرانه می خواهد که برای ارتقای کمی و کیفی وضعیت مساجد در ام القرای اسلام و تحقق مسجد طراز اسلامی بر اساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه ای(مدظله العالی) از هیچ کوششی دریغ نورزند و انشاء الله مساجد را پایگاه جهاد و حرکت های انقلابی خود ساخته و در پرتو برکات این کانون الهی و مردمی به اهداف اسلامی خود برسیم.

 

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید