شناسه : 17546
یکشنبه, 02/08/1398 - 11:39
نویسنده : ZANJAN
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان زنجان خبرداد

در هفته عقیدتی بیش از 300 عنوان برنامه توسط سپاه استان و پایگاه های مقاومت بسیج برگزار خواهد شد/ بازسازی 92 ساختمان تخریبی سیل در مازندران توسط گروه های جهادی زنجان

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه در هفته عقیدتی بیش از ۳۰۰ عنوان برنامه در زنجان برگزار می‌شود، گفت: ترمیم ۹۲ ساختمان تخریب شده در اثر سیل در مازندران به گروه‌های جهادی زنجان واگذار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات، به نقل از خبرگزاری تسنیم زنجان، حجت‌الاسلام حسن بیگدلی روز پنجشنبه گذشته در جمع خبرنگاران استان با تبریک فرارسیدن هفته معلم و عقیدتی، سیاسی و بسیج فرهنگیان اظهار داشت: در این هفته بیش از 300 برنامه پیش بینی شده که توسط سپاه استان و پایگاه‌های مقاومت بسیج برگزار می‌شود که بخشی از این برنامه‌ها مربوط به گرامیداشت حکمت مطهر است.

وی با بیان اینکه هفته معلم در مقام گرامیداشت شهادت شهید مطهری برگزار می‌شود، اظهار داشت: دشمنان سریعا این مقام را شناختند و او را از ما گرفتند و هر چه زمان می‌گذرد آثار این شهید به صورت غنی و قوی مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

حجت‌الاسلام بیگدلی با بیان این که هر زمان که جنگ ملموس بود سپاه با برنامه‌های معنوی جنگ را اداره می‌کرد و پیروزی های چشم گیری بدست می‌آورد، افزود: در زمان جنگ نرم در بحث مسائل اعتقادی حضور دارد و همین امر موجب شده تا در تمام عرصه‌ها خصوصا در سیل اخیر بسیج و پاسدار بدون هیچ چشم داشتی برای خدمت حضور داشته باشد.

وی سپاه را به معنی اعتقاد، دین، شجاعت و اسلام عنوان کرد و تصریح نمود: سپاه یعنی عملی شدن قرآن چون در شهادت، مجاهدت، شجاعت، مردانگی و ایثار در سپاهیان تبلور می‌کند که در قرآن نیز بر آن اشاره شده است که اگر کسی از سپاه اعتقاد و معنویت را بگیرد چیزی از سپاه باقی نمی‌ماند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با بیان این که همایش حکمت مطهر در استان در جهت تجلیل از پاسداران، فرهنگیان برگزار می‌شود، افزود: این همایش با حضور حجت‌الاسلام تویسرکانی نماینده مقام معظم رهبری در بسیج مستضعفین 19 اردیبهشت در مجموعه نور زنجان برگزار می‌شود.

وی مهمترین برنامه‌های هفته عقیدتی سیاسی را دیدار با خانواده شهدا عنوان کرد و گفت: این دیدارها در تمام شهرستان های استان برگزار می‌شود ضمن این که سرکشی از مربیان عقیدتی، معلمین، طلاب برتر استان و فرهنگیان در این هفته برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام بیگدلی با بیان این که در سالی که گذشت بیش از 3 هزار نشست بصیرتی و روشنگری انجام شده است، اظهار داشت: در سال جاری بیش از 6 هزار نشست در زمینه اعتقادی، فرهنگی و بصیرتی در پایگاه‌های بسیج برگزار میشود و جلسات پاسخ به شبهات نیز از دیگر برنامه‌ها است.

وی همچنین یادآور شد: محفل انس با قرآن در تمام شهرستان‌ها، برگزاری مسابقات ورزشی، اعزام تیم‌های پزشکی به مناطق محروم «بسیج پزشکان»، غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا از جمله دیگر برنامه‌های پیش بینی شده در هفته عقیدتی و سیاسی است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان به اعزام گروه‌های جهادی به استان‌های سیل زده کشور اشاره کرد و افزود: استان زنجان کمک رسان استان مازندران و شهرستان شادگان خوزستان بود که در این شهرستان که 150 هزار نفر جمعیت دارد با همکاری گروه جهادی استان زنجان مانع از تهاجم سیل به این شهرستان شد.

وی افزود: گروه جهادی استان زنجان همچنین مسئولیت تعمیر و بازسازی 92 ساختمان تخریب شده در استان مازندران نیز بر عهده دارد در این همکاری‌ها بیش از 60 نفر از طلاب و روحانیون زنجانی نیز حضور یافتند و در انتقال کمک به مردم سیل زده وارد عمل شدند.

برچسب ها
0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید