این مطلب ۱۱۲۳ بار خوانده شده
استان زنجان

برگزاری جلسه هم اندیشی فصلی فرماندهان و دبیران امر به معروف و نهی از منکر

فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مساجد و محلات : این هم اندیشی ابتدا با تلاوتی چند از کلام الله مجید توسط برادر بسیجی آقای جعفری برگزار شد . فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام حسن مجتبی (ع) ناحیه ایجرود زنجان برادر قهرمانی در خصوص اهمیت امر به معروف و نهی از منکر مطالبی را بیان نمود ایشان خاطر نشان کرد که امر یه معروف و نهی از منکر یک  فریضه الهی است اگر در جامعه نهادینه شود مشکلات فرهنگی جامعه حل خواهد شد .

امام حسین (ع) در بیان و معرفی صفات آمرین و ناهیان می فرمایند کسی که امر به معروف و نهی از منکر می کند باید دین شناس باشد و حلال و حرام را بداند گرفتار نفس خود نباشد، اگر حرفی می زند و یا گامی بر میدارد برای اصلاح جامعه و رضای خدا باشد و نه مطرح کردن خود خیر خواه مردم  و انگیزه او سوز درونی و غیرت دینی باشد .

وی در ادامه گفت : باید با  مردم مهربان و رفیق باشد و تا ضرورت پیش نیاید خشونت نکند گفتارش نیکو باشد و هر کس خلق و خویی دارد و با هر کسی باید بطور خاصی سخن گفت. از حیله های نفسانی آگاه باشد تا مبادا به اهداف شومی کشیده شود. صبر داشته باشد اگر از مردم آزاری دید انتقام نگیرد و شکایتی نکند در کار تعصب قومی و قبیله ای نداشته باشد.

 فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام حسن مجتبی (ع) ناحیه ایجرود زنجان با بین اینکه  یک شرط تاثیر نه شرط وجوب، خلوص در امر به معروف و نهی از منکر، پایبندی آمر و ناهی به گفته های خود، است ،افزود:  دوستی ، رفاقت، صبر و حوصله، ارشاد و اقناع، خیر خواهی، مهربانی، پر هیز از پرده دری، پر هیز از تجسس، پر هیز از دشنام، غرب در عطش امر به معروف و نهی از منکر این موارد در امر به معروف و نهی از منکر لازم و ضروری است.

در پایان از حضور همه دبیران و فرماندهان تقدیر و تشکر نمود و سپس هریک از اعضا مطالبی را در باب امر به معروف و نهی از منکر بیان نمودند.

تصاویر در ادامه ...

انتهای پیام/گ

 

   

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.